Barbara Idźkowska – mgr ekonomii na co dzień prowadząca własną działalność gospodarczą w branży szkoleniowej. Prywatnie szczęśliwa żona, matka dwóch wspaniałych córek. Szalona optymistka, zarażająca innych pasją do działania. Odważna, pełna empatii, przedsiębiorcza, silna wiarą która jak sama mówi: „góry przenosi” Związana ze Stowarzyszeniem Eurydyki od początku jego powstania. Od 2018 pełniąca funkcję wiceprezesa. Od 2022r jest prezesem organizacji.
W stowarzyszeniu zajmuję się:
Organizacją pracy zespołu, planowaniem i wdrażaniem strategii rozwoju,
zadaniami administracyjnymi, marketingiem, fundreisingiem, prowadzeniem social media.
Inicjatorka i koordynatorka projektów i akcji społecznych:
„Od małej aktywności do dużej sprawności”
„Programu rehabilitacji osób z chorobą onkologiczną ułatwiającego powrót do pracy”
„Podziel się kobiecością”- #KobietyKobietom
„Charytatywnego ogniska wsparcia”
Współkoordynatorka:
Konferencji „Moc Kobiety” Warsztatów rozwojowych „Zbuduj swoja wewnętrzną siłę”
Leczenie onkologiczne z powodu nowotworu jajnika przeszła w 2014 roku
Agnieszka Sakowicz– mgr ekonomii , zawodowo na co dzień pracująca w jednej z białostockich firm produkcyjno-handlowych. Prywatnie żona i mama 18-latki. Związana ze Stowarzyszeniem Eurydyki od 2017. Od 2022 roku pełni funkcję wiceprezesa organizacji.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Pracą administracyjną, marketingową, fundraisingową, prowadzeniem social media.
Inicjatorka i koordynatorka projektów:
„Zaplanuj swoje zdrowe” – cyklu warsztatów profilaktycznych, happeningów, spotkań społecznych mających na celu popularyzację badań profilaktycznych zapobiegających rozwojowi nowotworów. Pomysłodawczyni i autorka materiałów edukacyjnych, przekazywanych uczestniczkom przy okazji warsztatów i spotkań profilaktycznych.
Zajęć sportowych „Trzymaj Formę” – aqua aerobik oraz nordic walking skierowanych do kobiet chorujących onkologicznie.
Współkoordynatorka: Akcji społecznej “Charytatywnego Ognisko Wsparcia”,
„Podziel się kobiecością”- #KobietyKobietom , Konferencji „Moc Kobiety”
Małgorzata Krętowska – absolwentka Instytutu Informatyki Politechniki Białostockiej. Zawodowo jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym uczelni wyższej. Prywatnie jest żoną i matką dwójki dzieci. Ze Stowarzyszeniem Eurydyki jest związana od 2017 roku. Od 2018 pełniąca funkcję skarbnika. Od 2022 pełni funkcję wiceprezesa organizacji.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Współpracą stowarzyszenia z Europejską Siecią Grup Wspierających Osoby z Nowotworami Ginekologicznymi (ENGAGe) oraz #KoalicjąDlaŻycia osób z mutacjami w genach BRCA,
Organizacją wirtualnego biura stowarzyszenia.
Inicjatorka i koordynatorka projektów:
„Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej” – coroczne wydarzenie organizowane na Rynku Kościuszki w Białymstoku .
„Nieprzypadkowe spotkania” – edukacyjno- integracyjne spotkania odbywające się w ostatnie czwartki miesiąca.
Współkoordynatorka:
„pRAKtycznych porad” – dyżurów u pacjentek Uniwersyteckiego Centrum Onkologii
Leczenie onkologiczne z powodu nowotworu jajnika przeszła w 2017 roku.
Kira Mroczkowska – prywatnie jest żoną, matką i babcią trójki wnucząt. Związana ze stowarzyszeniem od początku jego powstania. Od 2018 pełniąca funkcji prezesa organizacji. Od 2022 r. pełni funkcję członka komisji rewizyjnej.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Kontaktem z pacjentkami, wypożyczeniami sprzętu rehabilitacyjnego
Koordynatoraka:
„pRAKtycznych porad” – dyżurów u pacjentek Uniwersyteckiego Centrum Onkologii
Współkoordynatorka:
„Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej” – coroczne wydarzenie organizowane na Rynku Kościuszki w Białymstoku.
„Nieprzypadkowe spotkania” –edukacyjno- integracyjne spotkania odbywające się w ostatnie czwartki miesiąca.
Leczenie onkologiczne z powodu raka szyjki macicy przeszła w 2011 roku.
Katarzyna Masłowiecka – z wykształcenia mgr ekonomii, zawodowo związana z dużą firma handlową, prywatnie jest żoną i mamą wspaniałego chłopca o imieniu Michał. Ze Stowarzyszeniem Eurydyki związana od 2020 roku. Od 2022 roku pełni funkcję członka komisji rewizyjnej.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Zadaniami fundraisingowymi
Współkoordynatorka:
Akcji społecznej „ Charytatywne Ognisko Wsparcia”
Jako wolontariuszka bierze udział w wielu akcjach organizowanych przez stowarzyszenie takich jak: Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej , Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika oraz w wielu spotkaniach społecznych dotyczących profilaktyki antynowotworowej.
Leczenie onkologiczne z powodu nowotworu jajnika przeszła w 2019 roku.
Aniela Kierzkowska – z wykształcenia radca prawny, na co dzień pracująca w administracji jednego z białostockich szpitali. Prywatnie żona i mama dwóch wspaniałych chłopców. Pasjonatka zdrowego stylu życia i sportu. Związana ze Stowarzyszeniem Eurydyki od 2020 r. Od 2023 r. pełni funkcję członka zarządu organizacji.
Inicjatorka i koordynatorka:
Cyklicznych wyjść do kina „Kino Kobiet„
Naturoterapii – „Leśnych Wędrówek po Zdrowie”– skierowanych do kobiet chorujących onkologicznie, ich rodzin, znajomych i przyjaciół.
Współkoordynatorka:
Akcji społecznej „ Charytatywne Ognisko Wsparcia”.
Jako wolontariuszka bierze udział w wielu akcjach organizowanych przez stowarzyszenie takich jak: Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej , Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika oraz w wielu spotkaniach społecznych dotyczących profilaktyki antynowotworowej. Aktywnie zachęca swoje lokalne środowisko do udziału w kampaniach społecznych.
Leczenie onkologiczne ( w trakcie kontynuacji) z powodu nowotworu piersi przeszła w 2019 roku.
Iwona Michalczuk– Z zawodu pielęgniarka z 32 letnim stażem pracy. Prywatnie szczęśliwa żona, matka jednego syna i babcia jednej wnuczki. Związana ze stowarzyszeniem od 2021 roku. Od 2023 pełni funkcję członka zarządu.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Zadaniami fundraisingowymi
Koordynatorka:
Spotkań integracyjnych – “Budujemy relacje”
Współkoordynatorka:
Akcji społecznej: „Charytatywne Ognisko wsparcia”
Jako wolontariuszka bierze udział w wielu akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie takich jak: Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej , Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika oraz w wielu spotkaniach społecznych dotyczących profilaktyki antynowotworowej.
Leczenie onkologiczne z powodu raka trzonu macicy przeszła w 2020 rok
Dorota Piotrowska – z wykształcenia pedagog, z zawodu specjalista d.s. marketingu zajmująca się wsparciem sprzedaży online. Mama trzech dorosłych synów i babcia trzech uroczych wnuków. Ze stowarzyszeniem związana od 2022 roku w funkcji Członka Stowarzyszenia Eurydyki.
W stowarzyszeniu zajmuje się:
Administracją strony www.eurydyki.pl
Zadaniami fundreisingowymi
Jest w grupie Wolontariuszy „pRAKtycznych porad” – dyżurach u pacjentek Uniwersyteckiego Centrum Onkologii USK w Białymstoku. (w tej chwili ze względu na chorobę musiała zawiesić dyżury.)
Jako wolontariuszka bierze udział w wielu inicjatywach organizowanych przez Stowarzyszenie w wielu spotkaniach społecznych dotyczących profilaktyki antynowotworowej.
Leczenie onkologiczne z powodu nowotworu miednicy przeszła w 2021/2022 roku. Obecnie na zwolnieniu lekarskim lecząca się po wznowie nowotworu miednicy.